Најубави бајки

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: НАЈУБАВИ БАЈКИ | Бр. на страни: 108 | Димензии: 12.00cm x 20.00cm | Корица: мека

Избор од најубавите бајки на Ханс Кристијан Андерсен во мало и џебно издание. Палешка, Огнилото, Оловниот војник, Царевата нова облека, Свињарот, Славејот, Принцезата на зрно грашок, Грдото пајче, Девојчето со кибритчињата и Малата сирена. Читајте со вашите најмили!

Цена: 180 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Најубави бајки

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-799-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Најубави бајки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in