Најубавите светски митови

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Во оваа книга се застапени оние митови во кои се објаснува значењето на низа термини, личности или појави  кои, како пословични изрази, се присутни во нашето секојдневие: Сизифова работа, Ахилова пета, Танталови маки, Тројански коњ, Авгиеви штали, Пандорина кутија, Едипов комплекс... Читателот ќе се сретне и со многу други имиња и термини: Нарцис, Орфеј, Титани, Амор, Олимп, Посејдон, нектар, амброзија, музи, сирени... кои ќе му отворат можност за размисла и за усвојување на нови знаења.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Најубавите светски митови

Категорија:
ИСБН: 9786082010250

1 оценка за Најубавите светски митови

  1. Rated 5 out of 5

    Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in