Напишано со тебе

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Written with you | Бр. на страни: 289 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Кога имав петнаесет години, еден куршум ми го смени животот. Ја поминав следната декада обидувајќи се да побегнам од ужасот од моето минато, градејќи империја за да се заштитам од сè што би можел да ми приреди животот. Но немаше пари што можеа да ми помогнат кога најдов расплакано новороденче оставено на мојот праг. Никогаш не сакав да бидам татко. Не сакав никому, а најмалку на невино дете, да му ја пренесам гнасотијата што течеше низ моите вени – тоа ми личеше на трагедија. Но ете, таа сега беше таму, на мојот праг – со розови обравчиња, црвена коса и дефинитивно моја. Некако, тоа мало девојченце стана најдоброто нешто што некогаш ми се случило. Беше невозможно да останам изгубен во минатото кога јас бев единствениот на светот кој можеше да ѝ донесе безбедност и заштита во иднината. И затоа, кога мајка ѝ конечно реши да се врати по неа четири години подоцна, јас бев подготвен за борба. Само камо среќа да можев да не се заљубам во неа за време на војната…

Цена: 420 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Напишано со тебе

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-050-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Напишано со тебе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in