Народите во светот

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 248 | Димензии: 29 | Корица: мека

Оваа чудесна книга ќе ве однесе на патување низ сите континенти на светот каде што можете да ги запознaете луѓето, а посебно децата кои живеат во различни држави. Во неа се сместени посебни текстови за начинот на кој тие се облекуваат, за нивната традиција, церемониите и религиите кои ги практикуваат, јазикот кој го говорат, за нивно образование, исхраната и она со што тие се занимаваат.Во неа ќе најдете безброј чудесни фотографии .

Цена: 700 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Народите во светот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-30-778-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Народите во светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in