Националсоцијализмот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 96 | Димензии: 12x19 | Корица: /

Раскрстувањето со старите системи и верувања, проблемот на расата и на државјанството, воспитувањето на младината, улогата на личноста во водењето на државата... Антисемитската и антикомунистичка реторика на Партијата е причина за еден од најголемите вооружени судири во светската историја, кој повлекува ужасни човечки страдања и милиони жртви.
Рангирано 1 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Националсоцијализмот

Категорија:
ИСБН: 9786082012056

1 оценка за Националсоцијализмот

  1. Rated 1 out of 5

    ljupco mihajloski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in