Не напуштај ме

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Never let you go | Бр. на страни: 407 | Димензии: 21 | Корица: мека

Пред единаесет години, Линдзи Неш побегнала од својот насилен сопруг сред ноќ, заедно со својата мала ќерка. Нејзиниот бивши сопруг, Ендру, завршил во затвор, а Линдзи започнала нов живот.

Сега, Линдзи е постара и помудра; има сопствен бизнис и ќерка тинејџерка на која ѝ е потребна повеќе од кога било. Кога Ендру конечно излегува од затвор, Линдзи сака да верува дека се пресечени сите конекции меѓу нив и дека минатото е далеку зад неа.

Но има чувство дека некој ја набљудува, се чувствува како некој да го следи секој нејзин потег. Нејзиното ново момче добива закани. Некој ѝ влегува дома. Некој ја следи нејзината ќерка. Линдзи е убедена дека тоа е нејзиниот поранешен сопруг, иако тој тврди дека сега е комплетно различна и променета личност. Но дали навистина е променет? Или постои некој друг близок на семејството кој исто така претставува опасност?

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Не напуштај ме

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-132-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Не напуштај ме”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in