Не правете им сенка на гробовите (второ издание)

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Второ издание на збирката раскази од Дијана Петрова. „Не правете им сенка на гробовите“ е обид да се натераат читателите да го забележат она што вообичаено им се искраднува од погледот. Преку отелотворувањето на седумте смртни гревови во тела и во дела, овие раскази длабоко допираат до нашите сетила и свест. Преку ликовите што се доведуваат на работ на лудилото се прикажува апсурдноста на постапките во животот и се поставува прашањето: дали тоа што смртта е неизбежна прави таа да биде нелогична?

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Не правете им сенка на гробовите (второ издание)

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-487-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Не правете им сенка на гробовите (второ издание)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in