Не вљубувај се во Роса Сантос

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Don’t date Rosa Santos | Бр. на страни: / | Димензии: 20 цм | Корица: мека

Роса Сантос е проколната од морето – барем така велат луѓето. Вљубувањето во неа е лоша вест, особено ако си момче со брод.

Но Роса се чувствува повеќе затечена отколку проколната.

Затечена меѓу културите и изборите кои треба да ги направи. Меѓу нејзината abuela, почитувана исцелителка и столб на нивната заедница, и мајка ѝ, уметница која влегува и излегува од нејзиниот живот како ураган. Меѓу Порт Корал, впечатливото гратче во јужна Флорида кое го нарекуваат дом, и Куба, островот за кој нејзината abuela одбива да зборува.

Како што се прекршуваат нејзините избори за колеџ, Роса се судира – и тоа, буквално – со Алекс Акино, таинствено момче со тетоважи од океан чие семејство ја поседува марината. Со своето срце, своето семејство и својата иднина пред себе, може ли Роса да ја скрши клетвата и да си го најде своето место зад хоризонтот?

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Не вљубувај се во Роса Сантос

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-228-535-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Не вљубувај се во Роса Сантос”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in