Нечесни раскази

Издавач: Инсигнис | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Нечестивые рассказы | Замятин Евгений Иванович | Бр. на страни: 146 | Димензии: 180х110 | Корица: /

Кога читателот ќе продре во “Нечесните раскази“ и низ годините скриени помеѓу редовите, ќе се судри со човечката природа и со животинското, со неопходното спасение и разрушителната сила на движењето напред. Ќе го почувтсвува бунтот кој е присутен во секоја генерација, бескрајната добрина на човечкото срце “Погубените мечти“ и искушението.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Инсигнис

Report an abuse for product Нечесни раскази

Категории: , ,
ИСБН: 9786084814023

Questions and Answers

You are not logged in