Недрамски дела

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Недрамски дела | Бр. на страни: 100 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Но таа што никогаш не ги разбрала таквите очи,

и не ги сфатила пораките од погледите блудни,

и никогаш не ги прочитала зборовите сочни

напишани на маргините од таквите книги скудни

не навлегла во непознатото и во замки, јадици судни,

не можела таа погледот негов да го сфати,

туку се џарела во окото што светлината ја мати.“

                                            „Силувањето на Лукреција“ Вилијам Шекспир

Ова издание, во превод на професорот Драги Михајловски, ги вклучува сите недрамски дела на Вилијам Шекспир.

 СИЛУВАЊЕТО НА ЛУКРЕЦИЈА

 ВЕНЕРА И АДОН

 ЗАЉУБЕНИОТ ОДОЧЕСНИК

 ФЕНИКСОТ И ГРЛИЦАТА

 ЕПИТАФ

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Недрамски дела

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-60-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Недрамски дела”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in