Неговите бели ракавици

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Njegove bele rukavice | Бр. на страни: 256 | Димензии: 20 | Корица: мека

Сеќавањето е лажливо... Страста е ѓаволска работа. Нема ниту да трепнеш, а таа ќе помине и ќе остане само јалово сеќавање. Сараево 1922 година. Сокриена во безбедноста на семејниот дом, Љубица Игњатовиќ, убава и паметна еврејска ќерка, сосема случајно се сретнува со Карел Драгутин - Харт, владин службеник кој ќе го помати нејзиниот ум. Заслепена од страст и љубов, нема да има сила за да се соочи со вистината. Меѓутоа, откако ќе го открие вистинското лице на човекот кој многу го сака, одлучува да ја преземе судбината во свои раце... Уште една потресна и возбудлива исповед на Ј.Б.А. за еден необичен живот.

Цена: 550 ден 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Неговите бели ракавици

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0701-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неговите бели ракавици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in