Некој близок

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Close to home | Бр. на страни: 327 | Димензии: 21 см | Корица: /

Тие знаат кој е виновникот. Можеби само потсвесно. Но сепак знаат.

Кога осумгодишната Дејзи Мејсон исчезнува од својот семеен дом во Оксфорд за време на забава со маски, инспекторот Адам Фоли знае дека во девет од десет случаи, киднаперот е некој близок на семејството. А семејството на Дејзи дефинитивно е чудно – мајка ѝ е опседната со впечатокот што го оставаат пред другите, а татко ѝ е ладен и одбранбено настроен за време на испрашувањето. А тука е и помалото братче на Дејзи, толку повлечено и некомуникативно…

Детективот Адам Фоли дава сѐ од себе за да пронајде некоја трага од малото девојче, знаејќи дека секоја секунда е важна, но се чувствува како детето да пропаднало во земја – никој не видел ништо; никој не знае апсолутно ништо. Од друга страна, секој има свое мислење и се чини дека сите имаат по некоја тајна што ја кријат… oсобено членовите на семејството.

Цена: 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Некој близок

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-114-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Некој близок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in