Нема друга

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Ni druge | Бр. на страни: 368 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Оригинална и комична приказна за сложените човекови односи во современите времиња. По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга врска. Односно врски. Но планот излегува позамрсен од тоа што очекувал. Тој тргнува на одисеја од „мувања“ на една вечер со редица девојки по познати места во Љубљана, но и од поранешна Југославија. Средбите и жените се најразлични, но Матјаж секогаш доаѓа до истиот заклучок: дека нема друга како бившата. Кречич создала метафора на љубовта во денешното општество, но и урнек на прикриен женомразец типичен за новиот милениум, кој ни го ставила на тацна.
„Допадлив и по малку тескобен роман за вербата во љубовта во современото општество“.
Букла
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Нема друга

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-201-4

2 оценки за Нема друга

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    в в (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in