Нема друга

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Ni druge | Бр. на страни: 368 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Оригинална и комична приказна за сложените човекови односи во современите времиња. По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга врска. Односно врски. Но планот излегува позамрсен од тоа што очекувал. Тој тргнува на одисеја од „мувања“ на една вечер со редица девојки по познати места во Љубљана, но и од поранешна Југославија. Средбите и жените се најразлични, но Матјаж секогаш доаѓа до истиот заклучок: дека нема друга како бившата. Кречич создала метафора на љубовта во денешното општество, но и урнек на прикриен женомразец типичен за новиот милениум, кој ни го ставила на тацна. „Допадлив и по малку тескобен роман за вербата во љубовта во современото општество“. Букла
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Нема друга

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-201-4

Questions and Answers

You are not logged in