Необичното розово ладало

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The case of the peculiar pink fan | Бр. на страни: 140 | Димензии: 130х200 | Корица: /

Сега и филм на „Нетфликс“ со Мили Боби Браун, Хенри Кавеил и Хелена Бонам Картер! Енола е во шок откако добива очајна, но скриена порака од својата познајничка леди Сесили: мора да ù помогне, ама не знае како. Овој комплициран случај – во чијшто центар се наоѓа едно необично, розово ладало – ја принудува Енола да истражува низ целиот Лондон, за да сфати конечно: леди Сесили е заробеничка! За случајот, исто така, заинтересиран е и нејзиниот постар брат, Шерлок. Дали Енола може да му верува? И дали може да ја спаси Сесили навреме? „Необичното розово ладало“ е четвртата книга од серијалот „Мистериозните случаи на Енола Холмс“ од веќе признаената авторка Ненси Спрингер – совршена приказна за вљубениците во Шерлок Холмс, детективската фикција и мистеријата.

Цена: 280 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Необичното розово ладало

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-461-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Необичното розово ладало”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in