Неочекуваниот посетител

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The unexpected guest | Бр. на страни: 176 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Кога еден туѓинец ќе заглави со својата кола во ендек во Јужен Велс една маглива вечер, помош и излез бара во првата куќа на која наидува најблизу до патот. Таму наоѓа жена со пиштол в рака, која немо стои над мртвото тело на нејзиниот хендикепиран сопруг. Признава убиство и неочекуваниот посетител се нуди да ѝ помогне да подготви лажна приказна.

Но можно ли е Лора Ворик да не го сторила злосторот? И ако е така, кого штити?…

„Како мартини – крцкаво, суво, софисти цирано – на големо задоволство на сите вљубеници во трилерските заплети на Кристи“

Booklist

Цена: 399 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Неочекуваниот посетител

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-90-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неочекуваниот посетител”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in