Нешто во водата

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Something in the water | Бр. на страни: 350 | Димензии: / | Корица: мека

Сте се запрашале ли некогаш колку време е потребно за да се ископа гроб? Ерин го сака Марк и Марк ја сака Ерин. Нивната љубов е една од оние фанатичните, кои горат силно, љубов каде ништо друго не е важно. Тие имаат совршен живот; таа е режисер на документарци, а тој згоден, успешен банкар. Имаат прекрасна куќа во Лондон и ја планираат нивната свадба, како и луксузен меден месец на Бора Бора. Да, тие имаат сè, но Марк одеднаш ја губи работата и во нивниот совршен живот почнуваат да се појавуваат пукнатини. Но тие се решени да се потрудат да им успее. Одат на свадбеното патување и веруваат дека сè ќе се среди – на крајот на краиштата, се имаат еден со друг. На Бора Бора, Марк инсистира да нуркаат. Ерин страшно се плаши, но тој е со неа – знае дека ќе биде безбедна. Но, неочекувано наоѓаат нешто во водата. Колку далеку би отишле за да бидете вистински среќни? Марк ја сака Ерин и Ерин го сака Марк. Но кога приказната почнува, тие двајца се во шума; едниот од нив е мртов, а другиот копа гроб. Што ли се случило? Има само еден начин да дознаете…

Цена: 420 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Нешто во водата

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-008-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нешто во водата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in