Неверојатно патување низ вселената

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Неверојатно патување низ вселената | Бр. на страни: 56 | Димензии: / | Корица: тврда

Во оваа книга, Маури Кунас го носи во вселената секој што сака да лета, заедно со учениците од 3000-та година. Настаните во оваа книга се случуваат далеку во иднината, на крајот на милениумот, кога патувањето во вселената е вообичаено и земјаните живеат и работат на астероидите, на Марс, на Месечината, па дури и на најоддалечените ѕвезди. Жителите на други галаксии веќе не се застрашувачки „вонземјани“, туку љубезни познајници и најблиски пријатели. Вселенски летала, НЛО-а и автобуси патуваат со брзина многу блиска до онаа на светлината, а пицата е најпопуларната храна во универзумот… Никогаш порано не сте биле на вакво патување!

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Неверојатно патување низ вселената

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-33-822-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неверојатно патување низ вселената”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in