Неверство

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Неверство | Бр. на страни: 300 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Што ако Ромео и Јулија беа од Балканот? Секако, таа приказна немаше да биде толку едноставна. Особено не во Македонија на почетокот на дваесеттиот век. На Соне (со име позајмено од сонцето) не му е дозволено да ја ожени неговата љубов Мена (со име позајмено од месечината). Наместо да се убијат, Соне заминува во далечната Америка, да заработи пари за да може да ја побара раката на Мена...

Цена: 300 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Неверство

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-081-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неверство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in