Неверство

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Неверство | Бр. на страни: 201 | Димензии: 21 | Корица: /

Полицијата го пронаоѓа свештеникот Михаил покрај телото на мртвата сопруга, за која тврди дека ја нашол така откако тргнал на пат, но се вратил зашто го заборавил пасошот дома. Но, тоа и не е единствената трагедија – откриваат дека Даниел, петгодишниот син на свештеникот, е исчезнат. Дали е киднапиран, дали побегнал или, пак, станува збор за нешто пострашно? Дали свештеникот е убиец на својата сопруга или сторителот е некој друг? Каде е малиот Даниел? Одговор на овие прашања ќе се обидат да најдат инспекторите Деспотовски и Силјановска, кои сфаќаат дека случајот е покомплициран отколку што им изгледа на прв поглед.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Неверство

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-73-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неверство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in