Невидливата куќа

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Невидливата куќа | Бр. на страни: 44 | Димензии: 225х225мм | Корица: мека

Малечката Кала е принудена набрзина да го напушти својот дом. Таа заминува со родителите на долго, истоштувачко и застрашувачко патување без крај. Кала не разбира што се случува, освен што ги наслушува неубавите зборови што ги шепотат возрасните. Но, она што го знае е дека ѝ недостига нејзината куќа, заедно со баба, дедо и омилената играчка – зајачето.

Цена: 550 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Невидливата куќа

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4938-12-5

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Questions and Answers

You are not logged in