Невидливиот чувар

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: El guardián invisible | Бр. на страни: 384 | Димензии: 13x20 | Корица: /

По многу години минати надвор од Елисондо, инспекторката Амаја Саласар се враќа во родниот град за да го најде убиецот што ги избира своите жртви меѓу младите девојки. Тој ги задушува и ги остава голи во шумата следејќи некој вид мрачен ритуал. Додека се обидува да го изгради профилот на убиецот и да ги реши убиствата, Амаја мора да се соочи со сеништата од сопственото минато. Тоа се мрачни епизоди за кои никогаш не зборувала и што ја принудиле да замине без желба да се врати, но измешани и со старите народни верувања од областа Навара. Фасцинантна приказна во која тајните и легендите се испреплетуваат со ужасни злосторства. Што кријат бастанските шуми? „Невидливиот чувар“ е првата книга од „Бастанската трилогија“, преведена на повеќе од 20 јазици. Филмската верзија е изработена од страна на продуцентите на трилогијата „Милениум“ на Стиг Ларсон.

Цена: 400 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Невидливиот чувар

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-331-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Невидливиот чувар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in