Преглед на кошничка “ВИСТИНСКАТА ПРИКАЗНА ЗА НОСОТ НА ПИНОКИО” e додадена во Вашата кошничката

Невидливиот чувар

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: El guardián invisible | Бр. на страни: 384 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

По многу години минати надвор од Елисондо, инспекторката Амаја Саласар се враќа во родниот град за да го најде убиецот што ги избира своите жртви меѓу младите девојки. Тој ги задушува и ги остава голи во шумата следејќи некој вид мрачен ритуал. Додека се обидува да го изгради профилот на убиецот и да ги реши убиствата, Амаја мора да се соочи со сеништата од сопственото минато. Тоа се мрачни епизоди за кои никогаш не зборувала и што ја принудиле да замине без желба да се врати, но измешани и со старите народни верувања од областа Навара. Фасцинантна приказна во која тајните и легендите се испреплетуваат со ужасни злосторства. Што кријат бастанските шуми? „Невидливиот чувар“ е првата книга од „Бастанската трилогија“, преведена на повеќе од 20 јазици. Филмската верзија е изработена од страна на продуцентите на трилогијата „Милениум“ на Стиг Ларсон.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 400 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Невидливиот чувар

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-331-8

1 оценка за Невидливиот чувар

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Odlicna, preporacuvam za ljubitelite na triler/misterija – neizvesnost do kraj!
    Se cekaat vtoriot i tretiot del 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in