Невидливите

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Nevidljivi / Tena Štivičić | Бр. на страни: 270 | Димензии: 14 x 21 cm | Корица: /

Драмските текстови на Тена Штивичиќ спаѓаат во самиот врв на современата европска драматургија. Ликовите на Штивичиќ се емигранти, невработени млади луѓе, семејства на животен крстопат, сите соочени со парадоксите на нашата (не)сигурна европска иднина. Изведувани на бројни театарски сцени низ светот и закитени со значајни награди, овие драми ја отсликуваат комплексноста на времето во кое живееме со топла човечност и суптилен хумор. Во книгата се застапени драмите „Седум дена во Загреб“, „Искри“ и „Невидливите“.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Невидливите

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-31-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Невидливите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in