Нежна е ноќта

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 355 | Димензии: 132х195 | Корица: мека

Дик и Никол Дајвер се гламурозна двојка, живеат во луксузна вила на француската ривиера, опкружени со пријатели, главно Американци, меѓу кои и Розмари, млада холивудска актерка, која се вљубува во Дик.  Дик е паметен, згоден доктор, психоаналитичар. Тој има сè во животот, пријатели, убави деца, пари, способност, љубов. Но, ваквиот идеалистички живот не може долго да трае и блескавиот свет на Дик брзо почнува да се расплетува.

 Фицџералд се чини дека ги исполнил страниците на книгата со своите солзи, директно од срцето, правејќи ја Нежна е ноќта еден од најинтимните портрети во литературата.

Цена: 300 ден 150 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Нежна е ноќта

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-86-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нежна е ноќта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in