Ноќите во Родант

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Night in Rodante | Бр. на страни: 212 | Димензии: 14x21 | Корица: /

Адриен Вилис мора да размисли за целиот нејзин живот кога нејзиниот сопруг ќе ја напушти за друга жена. Наоѓа прибежиште во едно мало крајбрежно гратче наречено Родант,во Северна Каролина за да се погрижи за гостилницата на една нејзина пријателка во текот на еден викенд. Но, ќе надојде голема бура и таа ќе се најде во неволја.

Рангирано 3.5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 445 ден

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Ноќите во Родант

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-015-5

Questions and Answers

You are not logged in