Ноќно нуркање

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Nattdykk | Бр. на страни: 160 | Димензии: 13х20 | Корица: /

Единствена можност први да ја имате оваа книга и тоа со попуст од 20%, на пет дена од појавувањето во продажба.

 

Нуркањето е една од најпривлечните мистерии, а подводниот свет една од најголемите енигми. Кога на тоа ќе му се придодаде и голем и скапоцен плен, може да претпоставите каква возбудлива авантура ќе најдете во овој роман.

Водена од големата нуркачка страста, Хилке Торхус се упатува на ноќно нуркање на западниот брег од Норвешка. Кога со двајца пријатели скокнуваат во леденото море, не насетуваат дека под површината се одвива далеку поопасна акција. Пријателите ѝ ги убиваат, па ќе мора сама да тргне на една долга игра на мачка и глушец, во која храбро бега со куп дијаманти. Оттогаш во секоја сенка гледа опасност која ја демне. Сепак, наместо да ја фати параноја, докрај останува присебна и се обидува на светот и понатаму да гледа со ведрина и копнеж по својата идеална половина кој треба да ѝ даде поддршка и заштита.

Ким Смоге (1945) е псевдоним на норвешката писателка Ане Карин Торхус која е првата жена-инструкторка по спортско нуркање и подводен лов на светот и првата претставничка на т.н. „нов женски бран во криминалистичката литература“. Нејзините романи се преведени на многу светски јазици.

Книгата Ноќно нуркање е добитник на наградата Ривертон за најдобра крими приказна.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Ноќно нуркање

Категорија:
ИСБН: 9786084507758

2 оценки за Ноќно нуркање

  1. Rated 5 out of 5

    Basho 2007 (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in