Ностромо Конрад, Џозеф

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Ностромо Конрад, Џозеф | Бр. на страни: 490 | Димензии: А5 | Корица: /

НОСТРОМО од Џозеф Конрад Неверојатна приказна за капиталистичката експлоатација сместена во измислената јужноамериканска република Костагвана. Двосмислената природа на доброто и злото, парите икарактерите е раскажана преку различни ликови, со херојот Ностромо во центарот, испреплетена со романтизам, авантури и пороци. Ностромо е рангиран меѓу 100-те најдобри романи на англиски јазик во 20-от век. Ф. Скот Фицџералд еднаш рекол: „Повеќе би сакал да го напишав Ностромо отколку кој било друг мој роман“

Цена: 700 ден 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Ностромо Конрад, Џозеф

Категорија:
ИСБН: 978-608-251-155-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ностромо Конрад, Џозеф”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in