Нов поглед на животот

Издавач: New Era | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: New Slant on Life | Бр. на страни: 370 | Димензии: 15x23 | Корица: /

Материјалите на Скиентологијата ја опфаќаат
најголемата акумулација на знаење што
некогаш била составена за умот, духот и
животот. Со повеќе од сто книги и изданија,
илјадници написи и есеи и повеќе од 3 000
снимени предавања, делата на Л. Рон Хабард го опфаќаат речиси
секој аспект на живеењето.
Значи, ова овде е Скиентологија: Нов Поглед на Животот,
која содржи безвременски избор на откритијата на Рон, изведени
од богатството на неговите написи од кои секое поединечно
претставува широк, а сепак разбирлив преглед на Скиентологијата
кој е применлив на еден специфичен аспект на постоењето и, во
комбинација, обезбедува панорамски преглед на самиот живот.
Тука се одговорите на прашањата по кои Човекот трагал низ
вековите; тука се практичните одговори за кои вие сте се надевале дека
некаде ќе ги најдете; тука се одговорите кои функционираат.
• Дали е Можно да се Биде Среќен?
• Личен Интегритет
• Потрагата на Човекот по Неговата Душа
• За Нашите Напори за Бесмртност
• Осумте Динамици кои го сочинуваат самиот живот
• Триаголникот на Афинитетот, Реалност и Комуникација
ги обезбедува компонентите за меѓучовечките односи
• За бракот
• Како да Живеете со Деца
• Што е тоа Големина?
• Две Правила за Среќно Живеење
• Антисоцијалната и Социјалната Личност
• Законот на Трет Учесник кој ја открива причината за
конфликтите
• За Чесноста и Етиката
• Мојата Филозофија, личната изјава на Рон за
мотивацијата што стои зад неговото животно дело и
потрагата по Скиентологијата
Значи овде ги имаме најосновните работи за животот,
вистински решенија кои функционираат овде и сега, вистини
на кои одвреме навреме повторно ќе им се обраќаме за совет.

Цена: 750 ден

29 на залиха

Спореди
Продавач New Era

Report an abuse for product Нов поглед на животот

Категорија:
ИСБН: 978-87-7688-804-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нов поглед на животот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in