Нови антиупатства за лична употреба

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Нови антиупатства за лична употреба | Бр. на страни: 186 | Димензии: 140х200 | Корица: /

Оваа книга е своевидно продолжение на првата книга антиупатства на Прокопиев, под налсов „77 антиупатства за лична употреба“. Во неа жанровски се испреплетуваат мини есеи, драмулети, басни, наративни фрагменти... Еден тип на патувачки книжевен тефтер. Во концепцијата на книгата се вклопуваат и цртежите на Илија Прокопиев со кои текстот и цртачкиот молив се преплетуваат во една сродна приказна.

Цена: 105 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Нови антиупатства за лична употреба

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-63-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нови антиупатства за лична употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in