НОВИНАРИ И РЕПОРТЕРИ КАКО ШПИОНИ – ТОМ 2

Издавач: Иван Бабановски | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: НОВИНАРИ И РЕПОРТЕРИ КАКО ШПИОНИ - ТОМ 2 | Бр. на страни: 430 | Димензии: А5 | Корица: мека

Насловот „НОВИНАРИ И РЕПОРТЕРИ КАКО ШПИОНИ“ од авторот професор Иван Бабановски, на 860 страници со 303 илустрации, ви нуди содржини од тајниот свет на политиката и владеењето со луѓето, што секогаш го интригирало обичниот човек и неговото опкружување.

Шпионажа како најстар занает и врските на најистакнатите имиња во журналистиката, но и медиумските магнати, исто така се детектирани на страниците од книгата.

Ќе ги осознаете и откриете ситните шпиончиња со македонски имиња, кои се безлични во светските политики и конспирации. Македонски аматери во најстариот облик на војната, но и десетици шпионски организации кои го тормозат Балканот и РМ.

Западните тајни служби ЦИА, МИ-6, БНД, ДСТ-против Христијаните. Истите тие шпионски дувла со МОСАД и Муслиманско-Арапските тајни служби против муслиманите, исламистите и Арапите, во борба за енергенсите.

Балканот како Елдорадо за шпионите. Соседите ја шпионираат РМ. Македонските тајни служби ги шпионираат сопствените граѓани. Научете како ве следат и прислушкуваат и спротивставете се.


Драги читатели, еве Ви го Прирачник за борба против странските и домашните шпиони. Бидете си самите контрашпиони, кога веќе оние кои ги плаќаме како контрашпиони, не нè заштитуваат... туку си го тераат сопствениот бизнис под закрила на грабнатата власт...

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академски Печат

Report an abuse for product НОВИНАРИ И РЕПОРТЕРИ КАКО ШПИОНИ – ТОМ 2

Категорија:
ИСБН: 9786086518929

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “НОВИНАРИ И РЕПОРТЕРИ КАКО ШПИОНИ – ТОМ 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in