Новогодишни детски желби

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Новогодишни детски желби | Бр. на страни: 16 | Димензии: 21 см | Корица: /

Сликовницата е  наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации кои говорат наместо текстот и римувани стихови оваа сликовница има и едукативен карактер, стекнување сознанија за детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чувствата, за  детските радости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 50 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Новогодишни детски желби

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-20-9

Questions and Answers

You are not logged in