Очи на темнината

Автор: Дин Кунц
Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Eyes of Darkness | Бр. на страни: 328 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Еден кинески научник по име Ли Чен избега од Кина во Соединетите Американски Држави и со себе донесе дискета со записи за најважното и најопасното ново кинеско биолошко оружје во целата деценија. Материјалот го викаат ’Вухан-400‘, бидејќи е развиен во нивните лаборатории за рекомбинирање што се наоѓаат околу градот Вухан...“ Единаесетгодишниот син на Тина страда во сообраќајна несреќа. Една година потоа, таа почнува да забележува чудни напишани пораки што велат дека Дени сè уште е жив. Тина е поранешна танчарка во Лас Вегас, а сега е успешна кореографка. Елиот, адвокат и пријател на сопствениците на театарот во кој работи Тина, забележува дека нешто необично се случува со неа. Наскоро, во вртоглавиот развој на настаните, и двајцата се принудени да спасуваат жива глава.

Цена: 420 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Очи на темнината

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-963-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Очи на темнината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in