Од дневникот на нашите години

Издавач: ПАНИЛИ, Скопје | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Од дневникот на нашите години | Бр. на страни: 313 | Димензии: 20 | Корица: /

Низ страниците на ракописот Од дневникот на нашите години" во временски опсег од еден век, се раздиплуваат децении живот и професионален влог на творци од различни генерации, профили и средини преку чистотата на гласот на детството и младоста и потоа преку мудриот завет на зрелото доба, - да им послужат на сегашните и идните генерации како релевантни извори на податоци, мислења, сеќавања, искушенија, определби, мирогледи, сознајби, стремежи од поширок интерес". Горјан Петревски

Цена: 115 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Од дневникот на нашите години

Категорија:
ИСБН: 978-608-4633-07-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Од дневникот на нашите години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in