Од животот по Европа

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Од животот по Европа | Бр. на страни: 32 | Димензии: 14x21 | Корица: /

Авторот на збиркава, во „ улога“ на глобтротер, патувајќи низ Европа, што по службена линија, што по своја лична, како пасија и опсесија, ги посетил речиси сите поголеми градови во Европа: Брисел, Москва, Париз, Цирих, Прага, Рим, Лондон, Мадрид, Берлин, Варшава, Копенхаген... и за сите нив напишал импресивни стихови.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Од животот по Европа

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-153-6

1 оценка за Од животот по Европа

  1. Rated 5 out of 5

    Basho 2007 (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in