Одговор на јов

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Со оваа книга Јунг не сака да објави некаква „вечна вистина“. Тој е само глас на поединецот кој поставува прашања, со надеж дека ќе ги добие потребните одговори или барем ќе се сретне со размислувањето на другите луѓе за некои важни прашања: Христос како симболична фигура, антагонизмот Христос‡антихрист, корените и оправданоста на божјиот гнев, моќта на вербата во творецот и страдањата низ кои треба да се помине за да се надвладеат искушенијата на сатаната..

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Одговор на јов

Категорија:
ИСБН: 9789989920653

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Одговор на јов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in