• Не можете да додадете "Небесна утока" во кошничката затоа што производот го немаме на залиха.

Океани од љубов

Издавач: Восток | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Океани од љубов | Бр. на страни: 65 | Димензии: 12x19 | Корица: /

Рабиндранат Тагоре се вбројува меѓу најславните и најчитани поети на сите времиња. Бардот на Бенгал, како што го нарекуваат, во 1913 година ја добива Нобеловата награда за книжевност. Песните на Тагоре ја продуховуваат природата и наоѓаат божественост во тишината, дрвјата, морето. Љубовта, поставена на највисокиот пиедестал во универзумот, заедно со внатрешната потрага по духовноста, ја прават неговата поезија мистична и возвишена, а Тагоре еден од најпознатите поети на љубовта во светот.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Восток

Report an abuse for product Океани од љубов

Категорија:
ИСБН: 978-608-4885-18-4

Questions and Answers

You are not logged in