Окото на Јенок

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Yenok's Eye | Бр. на страни: 315 | Димензии: 20 см | Корица: /

Мирен и трпелив млад човек по име Гор патува во Русија за привремена работа. Се враќа дома и слуша вести за неговиот татко Jиван. Јиван живеел во Москва, но се дознава дека е исчезнат. Гор се враќа дома за да биде со својата мајка и дедо додека чекаат новости од Москва. Грофо потоа пристигнува од Тбилиси, Грузија и се претставува како син на Јиван. Иако тие се многу различни, нивното пријателство цвета и се развиваат комплексни меѓучовечки односи, сè додека не се отплетка изненадувачка завршница, а тие учат да го гледаат светот преку стакленото око на стариот и мудар дедо на Гор

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Окото на Јенок

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-050-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Окото на Јенок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in