Оливер Месечковски и кошмарниот лилјак-грицкалче

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Oliver Moon and the nipperbat nightmare | Бр. на страни: 96 | Димензии: 125х195 | Корица: мека

Урааа! Училиштето за маѓепсништво завршува за Ноќта на вештерките - и што е најважно, го одбраа Оливер да го чува лилјакот-грицкалче Грицко, училишното милениче. Но поради палавото раче на неговата помала сестричка, лилјакот-грицкалче се претвора во вистински кошмар!Очекувајте уште магичен неред со помладиот вештер Оливер Месечковски!

Цена: 170 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Оливер Месечковски и кошмарниот лилјак-грицкалче

Категорија:
ИСБН: 9786084577874

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Оливер Месечковски и кошмарниот лилјак-грицкалче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in