Оливер Месечковски на лет-ауу-вање

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Oliver Moon's summer howliday | Бр. на страни: 96 | Димензии: 125х195 | Корица: мека

Мувлосаната куќарка е совршена за летувањето на Оливер Месечковски. Студена, темна и, најдоброто од сè, опседната!Но неговите родители не се најсреќни, морничавите звуци од шумата им досадуваат. Оливер решава да оди во лов на духови со новото другарче, Веле. Но дали влакнестото пријателче на Оливер е навистина онакво какво што изгледа?Очекувајте уште магичен неред со помладиот вештер Оливер Месечковски!

Цена: 170 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Оливер Месечковски на лет-ауу-вање

Категорија:
ИСБН: 9786084577867

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Оливер Месечковски на лет-ауу-вање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in