Омон Ра

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Омон Ра | Бр. на страни: 160 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Омон Кривомазов е обично советско дете што мечтае за лет во вселената. Таа идеја станува основа во неговиот живот и му ја одредува натамошната судбина. Во СССР освојувањето на космосот е една од најважните задачи и Омон има среќа (или несреќа) да учествува во тоа. Но фантазиите се едно, а реалноста нешто сосем друго. Многу лесно, во даден миг, може да сфатиме дека целиот наш живот е една огромна измама. „Омон Ра“ (1992) е првиот роман на Пелевин со кој тој го привлекува вниманието на читателите и на критиката и во него со неверојатна вештина претставува една алтернативна верзија на историските настани што досега никој не ги ставаше под никаков сомнеж.

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Омон Ра

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-348-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Омон Ра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in