On the Farm

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Оваа семјна фарма ги учи децата, како да следат едноставни правила, паралелно збогатувајќи си го речникот, додека играат. 
Играва ги унапредува способностите поврзани со асоцијација, дедукција, креативност, како и збогатување на речникот.

Играчи: 1-2
Времетраење: 10-15 мин.
Возраст: 2+

Цена: 990 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product On the Farm

Категорија:
ИСБН: DI19

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “On the Farm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in