Опасна игра

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Опасна игра | Бр. на страни: 216 | Димензии: 21 см | Корица: /

Давид е обично момче кое живее монотон и здодевен живот. Има работа што ја мрази и свршеница во која се сомнева дека е вљубен.

Еден вообичаен мартовски ден, кој по ништо не навестува дека ќе биде пресуден во неговиот живот, случајно се среќава со Ева, неговата средношколска љубов. Таа е одамна преселена во Америка и омажена за богат американски бизнисмен.

Оваа средба, што навидум почнува да се развива во тајна љубовна приказна, всушност, е многу опасна, промислена игра.

Во својот дебитантски роман, Мери Арсова ни носи непредвидлив крими-трилер, маскиран под превезот на една наивна романса, наметнувајќи ги прашањата: Што ако немаме избор? Што ако мораме да го промениме својот живот целосно, за да преживееме? За да ги заштитиме своите најмили?

Токму овој роман ќе ни покаже што сè сме подготвени да направиме, кога животот ни задава удари и нè остава да се бориме потполно сами.

Цена: 300 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Опасна игра

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-342-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Опасна игра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in