Опкружени со идиоти

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Omgiven av idioter | Бр. на страни: 276 | Димензии: 20 см | Корица: /

Дали понекогаш имате чувство дека сте опкружени со идиоти? Не разбирате никого, не успевате да се договорите со партнерот, со колегите, роднините, соседите... Не сте единствени! *** Книгата Опкружени со идиоти ви помага да сфатите како, навистина, функционираат многу нешта во човековото однесување и размислување. Покрај брилијантниот опис на различните типови личности, класифицирани според боите, Томас Ериксон внесува и малку хумор и го прави тоа на забавен начин. Кога ќе ја разберете психологијата на различните личности, ќе го приспособите и својот начин на комуникација, ќе успеете подобро да се разбирате и да соработувате со луѓето што се разликуваат од вас. На тој начин и животот ќе ви биде поубав и помалку комплициран. *** Авторот ви гарантира дека по читањето на оваа книга, бројот на идиоти околу вас драматично ќе се намали.

Цена: 399 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Опкружени со идиоти

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-692-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Опкружени со идиоти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in