„ОПШТА НАУКА“ енциклопедија за секое семејство и дом

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: „ОПШТА НАУКА“ енциклопедија за секое семејство и дом | Бр. на страни: 512 | Димензии: 30 см | Корица: /

Во овој голем прирачник е раскажана историјата на напредокот на науката од пронаоѓањето на тркалото до наоѓањето решенија за климатските промени во 21 столетие. Тој го опфаќа секој клучен момент на откритието и ги опишува поимите, пронајдоците и луѓето кои го измениле нашиот свет. Ползувајќи прекрасни илустрации и достапен текст, наука ги обајснува дури и најсложените теми појасно од кога било порано. Науката не е само збир на одговори, туку и постојано трагање по вистината за начинот на кој функционира вселената; таа не почива само на фактите, туку и на стермежот тие да бидат откриени. Едана научна идеја често води до друга, и така со ред. Оваа книга е поделена во пет поглавја, од мугрите на науката до денес. Секое поглавје има своја хронологија што ќе ви помогне да ги пронајдете нишките што го поврзуваат определен период.

Цена: 5390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product „ОПШТА НАУКА“ енциклопедија за секое семејство и дом

Категорија:
ИСБН: 978-608-4500-27-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “„ОПШТА НАУКА“ енциклопедија за секое семејство и дом”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in