Општество 1

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Општество 1 | Бр. на страни: 32 | Димензии: 21 | Корица: мека

Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за прво одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р. Македонија и ги покрива сите општи и конкретни цели од неа.

Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните цели, а на ученикот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата!

Цена: 210 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Општество 1

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-468-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Општество 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in