Општество 4, Вежбанка

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Општество 4 | Бр. на страни: 40 | Димензии: / | Корица: мека

Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за четврто одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р. Македонија и ги покрива сите општи и конкретни цели од неа. Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните цели, а на ученикот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата.

Цена: 210 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Општество 4, Вежбанка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-247-922-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Општество 4, Вежбанка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in