Осмица

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Осмица | Бр. на страни: 146 | Димензии: 120x170 | Корица: /

Бужаровска умее мошне суптилно да ја испровоцира читателската свест, да поттикне на размислување и на критичко соочување со денешниот бизарен свет. Оваа оригинална и мошне инвентивна проза никого нема да остави рамнодушен: во неа секој од нас, помалку или повеќе, ќе препознае по некоја своја банална постапка или бизарно (свесно или несвесно) однесување. Лидија Капушевска Дракулевска

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Осмица

Категорија:
ИСБН: 978-9989-59-332-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Осмица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in