Основи на аналогни и дигитални електронски кола

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Foundations of Analog and digital Electronic Circuits | Бр. на страни: 1008 | Димензии: 200х220 | Корица: /

За разлика од книгите што моментално се на пазарот, оваа книга се обидува да задоволи две цели: да комбинира кола и електроника во единствен, унифициран третман и да воспостави силна врска со современиот свет на дигиталните системи. Оваа книга воведе нов начин на гледање не само на третманот на кола, туку и на третманот на воведните предмети по инженерство воопшто. Користејќи го концептот на „апстракција“, книгата се обидува да формира мост помеѓу светот на физиката и светот на големите компјутерски системи. Особено се обидува да ги обедини електротехниката и компјутерската наука како уметност на создавање и експлоатација на последователни апстракции за управување со комплексноста на градењето корисни електрични системи. Компјутерските системи се едноставно еден вид електрични системи. Клучни карактеристики: -балансира теорија на кола со практични апликации за дигитална електроника -илустрира концепти со вистински уреди -поддржува популарни курсеви за струјни кола и електроника на МИТ OpenCourse Ware од каде што професионалци ширум светот го учат овој нов пристап -напишано од двајца наставници добро познати по нивното иновативно учење и истражување и нивната соработка со индустријата -се фокусира на современата MOS технологија Читателство: -дизајнери на дигитални системи -дизајнери на аналогни и дигитални кола

Цена: 2553 ден

13 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Основи на аналогни и дигитални електронски кола

Категории: ,
ИСБН: 9786082220925

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Основи на аналогни и дигитални електронски кола”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in