Основи на робусното управување

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Essentials of Robust Control | Бр. на страни: 432 | Димензии: 178х233 | Корица: /

Базирано на популарната книга робусна и оптимална контрола од Зои и др. (1995 година), оваа книга нуди рационализиран пристап кон робусна контрола што ги рефлектира најновите теми и случувања во оваа област. Се одликува со покриеност на најсовремените теми, вклучувајќи метричка празнина, метрички v-празнини, валидација на моделот и реален му.

Цена: 880 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Основи на робусното управување

Категории: , , ,
ИСБН: 9786082220185

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Основи на робусното управување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in