Основи на телекомуникации

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Telecommunications Essentials, 2nd ed, The complete Global Source | Бр. на страни: 924 | Димензии: 180х230 | Корица: /

Книгата Основи на телекомуникации (второ издание) дава сеопфатен преглед на светот на телекомуникациите што брзо се развива. Обезбедувајќи длабинска, сеопфатна референца за секој што сака да стане дел од телекомуникациската индустрија вредна 1,2 трилиони американски долари, оваа книга не само што ги опфаќа основните градежни блокови, туку ги воведува и најактуелните информации за новите технологии. Ова издание содржи нови делови за IP телефонија, VPN, архитектури на NGN, алтернативи за широкопојасен пристап и безжични апликации со широкопојасен интернет и ги опишува технолошките и политичките сили што се одвиваат во светот на телекомуникациите низ целиот свет. Темите вклучуваат: -Основи на комуникациите, од традиционални медиуми за пренос, до воспоставување канали за комуникација, до PSTN -Вмрежување на податоци и интернет, вклучувајќи ги и основите на комуникација со податоци, локално вмрежување, широкопојасно вмрежување и интернет и IP инфраструктури -Мрежи од следната генерација, вклучувајќи ги апликациите, карактеристиките и барањата на новата генерација мрежи што се градат за брзо и сигурно пренесување на мрежниот сообраќај што постојано се зголемува, фокусирајќи се на IP услуги, мрежна инфраструктура, оптичко вмрежување и алтернативи за широкопојасен пристап -Безжично вмрежување, вклучувајќи ги основите на безжичното вмрежување и технологиите вклучени во WWAN, WMAN, WLAN и WPAN

Цена: 2154 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Основи на телекомуникации

Категории: , ,
ИСБН: 9786082220734

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Основи на телекомуникации”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in